Roxanne is een verleidelijke witte wijn van Il Palagio, genoemd naar een naam die door de eeuwen heen al heel wat verhalen heeft geïnspireerd. Van de vrouw van Alexander de Grote en de onbereikbare liefde van Cyrano de Bergerac tot de Parijse nachtclub die Sting in 1978 inspireerde tot zijn wereldberoemde nummer Roxanne.
Deze witte Roxanne heeft een zachtere uitstraling, maar is minstens even verleidelijk. De wijn bestaat voor 85% uit Vermentino, aangevuld met Chardonnay uit de Maremma. De druiven worden met de hand geoogst tussen half augustus en begin september. Na een temperatuurgecontroleerde vergisting op inox rijpt de wijn nog vijf maanden op de fijne lie.
Het resultaat is een frisse, aromatische en elegante witte wijn, met het mediterrane karakter van Vermentino en extra rondheid dankzij de Chardonnay. Een mooie wijn die charme en verfijning moeiteloos combineert.
Over het wijnhuis
Villa Il Palagio is al meer dan twintig jaar het vakantiehuis van Sting en zijn vrouw Trudie Styler in Toscane. Al sinds de zestiende eeuw wordt hier wijn gemaakt. Het beroemde echtpaar heeft niet alleen de villa passievol gerestaureerd, maar ook de vijftien hectaren wijngaarden naar een hoog niveau gebracht en biologisch gecertificeerd. Van druif tot wijn wordt bovendien gewerkt met elementen uit de biodynamie.
Sting en Trudie zijn geen wijnmakers en hebben zich dus laten adviseren. Ze hebben wel een duidelijke visie, namelijk zo natuurvriendelijk mogelijk produceren. In de kelder is sinds de oogst 2019 een grote kwaliteitssprong gemaakt onder invloed van Riccardo Cotarella, een van de meest gewilde adviseurs van Italië. Hij staat voor een minimalistische vorm van wijn maken. Zo wordt er bijvoorbeeld niet of slechts licht gefilterd, met als doel de druiven en het terroir zoveel mogelijk te laten spreken.
Het wijngaardbeheer is op orde gebracht door Alan York en Pedro Parra. Voor ingewijden zijn het bekende namen, die de top in de wijnwereld vertegenwoordigen.Ook zij staan een werkwijze voor die goed aansluit op de filosofie van Sting en Trudie om met groot respect voor de natuur te werken.
Proefnotitie
Licht strogeel van kleur met frisse groene reflecties. In de neus komen aroma’s van witte bloemen en citrus naar voren, aangevuld met subtiele tropische toetsen van ananas en rijpe banaan. Fris en levendig in de mond, met een mooie zuurgraad en een aangenaam lange, verfrissende afdronk.
Wijn & gerecht
Deze frisse en aromatische witte wijn komt uitstekend tot zijn recht bij antipasti en frisse salades, maar is ook heerlijk bij gegrilde of gebakken vis, schaal- en schelpdieren en asperges. Daarnaast past hij mooi bij gepocheerde vis, wit gevogelte, jonge kazen en romige risotto.
Houdbaarheid
Nu mooi; gemakkelijk houdbaar tot 5 jaar na oogstdatum.
Specificaties van de wijn
- Alcoholpercentage: 13.0%
- Druivenras: 85% Vermentino, 15% Chardonnay
- Wijnproducent: Il Palagio
- Land: Italië
- Gebied: Toscane (IGT Toscana)
- Smaak profiel: droog, sappig, fris
- Witte wijn 75cl