Exemplarische witte chardonnay
Jean-Paul Brun is de eigenzinnige, veelbesproken wijnmaker en eigenaar van het familiedomein Terres Dorées, in het zuiden van de Beaujolais. Hij maakt authentieke en ongekunstelde wijn met een zuivere geur en smaak en bovendien een bescheiden alcoholgehalte. Bij hem vindt u dus geen limonadeachtige Beaujolais met de geur van snoep en banaan.
Minder bekend is zijn witte Beaujolais van de chardonnaydruif. Brun maakt deze wijn zonder eikenhoutrijping en met behoud van een mooie frisheid. Omdat Jean-Paul Brun niet chaptaliseert, wat wel gebruikelijk is in de relatief koele Beaujolais, valt het lage alcoholpercentage van de wijn op een positieve manier op.
Deze elegante witte Beaujolais combineert voortreffelijk met verfijnde gerechten en is door z'n puurheid ook een prachtige aperitiefwijn.
Over het wijnhuis
Jean Paul Brun is een wijnmaker in de Beaujolais die zijn eigen weg gaat. Hij trekt zich niet veel aan van de Franse regeltjes voor deze regio en maakt wijnen op een manier die hij zelf goed vindt. Brun wijkt bij het wijn maken af van de gangbare methoden in de streek. Hij gebruikt bijvoorbeeld gisten die op zijn domein ‘in de lucht hangen’ in plaats van industrieel geproduceerde gist. Ook voegt hij geen suiker aan de geperste druiven toe, zodat het alcoholgehalte aangenaam laag blijft, en krijgen de wijnen een minimale hoeveelheid sulfiet.
Proefnotitie
Droge witte wijn met een aroma van fris geel fruit, zoals appel en meloen. De smaak is soepel en rond en eindigt fris aromatisch.
Wijn & gerecht
Prima bij vele visgerechten, maar ook een heerlijk aperitief.
Houdbaarheid
Nu op dronk, gemakkelijk houdbaar tot drie jaar na de oogst.
Specificaties van de wijn
- Alcohol: 12,5%
- Druivenras: Chardonnay
- Wijnproducent: Jean-Paul Brun
- Land: Frankrijk
- Gebied: Beaujolais
- Smaak: fris, zacht en verfijnd
- Kleur / soort wijn: witte wijn, droog