Tohuwabohu 2018 – Markus Schneider – Druivenrassen: 76% Merlot, 21% Cabernet Franc en 3% Cabernet Sauvignon.
De Tohuwabohu heeft een schitterende en rijke robijnrode kleur. Zeer geconcentreerde aroma’s in de neus met vooral toetsen van zoethout, rozemarijn, zwarte peper en bramen. In de mond is deze Tohuwabohu van Markus Schneider gewoonweg indrukwekkend, charmant en van enorme intensiteit. Handgeplukte zeer rijpe en gezonde druiven, traditionele fermentatie in houten vatent. Rijping in nieuwe eiken vaten (25%) en gebruikte eiken vaten (75%) ).
Het eerste boek van Mozes begint met de zin “Bereshith bara elohim et hashamajim vet haarez, vhaarez hajtah tohu vavohu …”. TOHUWABOHU beschrijft dus de grootst mogelijke wanorde die de ordenende hand van een god nodig heeft. TOHUWABOHU is opgedragen aan onze zoon Nicolaus, die bij ons niet alleen alles op zijn kop zet, maar ook veel herschikt. Bijna pure Cabernet Sauvignon met een klein deel van Merlot en Cabernet Franc, op slechts een steenworp afstand van onze woonkamer op een kale, zanderige, grindachtige site. “Markus Schneider”
Over het wijnhuis
Markus Schneider is in 1994 gestart met 1ha wijngaard in Ellerstadt in de Pfalz. Intussen beschikt hij over 92 ha wijngaarden en is Markus Schneider één van de topreferenties in Duitsland.
Proefnotitie
De Tohuwabohu heeft een schitterende en rijke robijnrode kleur. Zeer geconcentreerde aroma’s in de neus met vooral toetsen van zoethout, rozemarijn, zwarte peper en bramen. In de mond is deze Tohuwabohu van Markus Schneider gewoonweg indrukwekkend, charmant en van enorme intensiteit.
Wijn & gerecht
Past bij gegrild rood vlees, lamsvlees, kruidige stoofschotels en gerijpte harde kazen.
Houdbaarheid
Specificaties van de wijn
- Alcoholpercentage: 14.0%
- Druivenras: 76% Merlot, 21% Cabernet Franc, 3% Cabernet Sauvignon
- Wijnproducent: Markus Schneider
- Land: Duitsland
- Gebied: Pfalz
- Smaak profiel: Krachtig en geconcentreerd, met kruidige tonen en zwart fruit